18 Kasım 2011 Cuma

ÇOCUK HAKLARI KARİKATÜR SERGİSİ GAZİANTEP'DE AÇILDI...


Sergi videosu için: http://www.telgraf.net/webtv/cocuk-haklari-karikatur-sergisi-acildi--videosu-432733402822.html

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi ve Mersin Çocukları İstismar ve İhmalden Koruma Derneği işbirliğinde 20 Kasım Çocuk Hakları Günü nedeniyle düzenlenen “Çocuk Hakları Karikatür Sergisi” törenle açıldı. 
Sergi açılışında çocuklar şiir ve müzik dinletisi sundu...
Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’nda gerçekleşen sergi açılışına, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Selami Yetkinşekerci, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz ile bir gurup yabancı heyet ve çok sayıda öğrenci katıldı. 
Protokol üyeleri ve öğrenciler sergiyi gezerek birbirinden ilginç karikatürleri incelediler. 
Sergi katılımcılarından Halis Dokgöz'e plaket sunuldu...
Sergiye katılan sanatçılar; HAYATİ BOYACIOĞLU (ALMANYA), SEYRAN CAFERLİ (AZERBAYCAN), HÜSEYİN ÇAKMAK (KKTC), İSMAİL DOĞAN (BELÇİKA), HALİS DOKGÖZ (TÜRKİYE), MEHMET GÖLEBATMAZ (TÜRKİYE), ERDOĞAN KARAYEL (ALMANYA), FİRUZ KUTAL (NORVEÇ).
Serginin açılışı sonrası Özel Özaslan Okullarından bir gurup öğrencinin şiir dinletisi katılımcılardan büyük beğeni topladı. 
Karikatür sergisine katılarak canlı performans gösteren öğrenciler de, karikatür çizmekten büyük zevk aldıklarını ve eğlendiklerini söyledi. 
Çocuklar karikatür çizerken...
Sergi 24 Kasım 2011 tarihine kadar Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’nda ücretsiz olarak sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Hiç yorum yok: